Dobrý den,

během nouzového stavu se budeme setkávat i on-line. Proto pravidelně sledujte naše webové stránky, aby vám neutekly žádné termíny. Připojovat se můžete dvěma způsoby - přes PC nebo přes mobilní telefon. Je nutné, aby vaše zařízení mělo mikrofon a kameru. Prosíme, aby hovory probíhaly v klidném prostředí bez hluku, abychom si dobře rozuměli :-).

POSTUP PRO PC:

1) V záložce !On-line výuka! najdete datum, čas a odkaz pro připojení.

2) V daný čas klikněte na odkaz (KLIKNI PRO PŘIPOJENÍ). 

3) Pro další kroky je nutné mít registrovaný účet na GOOGLE. Pokud účet již máte, přihlásíte se zadáním emailové adresy (např. novakova@gmail.com) a hesla. Pokud účet nemáte, je nutné se pro připojení nejprve registrovat a vytvořit si účet google. Pokud jste již na svém počítači přihlášeni a počítač si to pamatuje, žádné přihlašovací údaje nebudete muset vyplňovat a můžete se rovnou připojit.

4) Po přihlášení povolíte přístup k mikrofonu a kameře a kliknete na PŘIPOJIT SE.

5) Vyučující schválí Váš požadavek a připojí Vás.

6) Během hovoru máte k dispozici ikonku s mikrofonem a ikonku kamerou. Kliknutím lze jednotlivé komponenty zapnout i vypnout. Vpravo nahoře se nachází Vaše obrazovka, můžete si ji zvětšit.

7) Pro ukončení hovoru stisknete dole uprostřed červený telefon.

POSTUP PRO MOBILNÍ TELEFON:

1) Stáhněte si aplikaci GOOGLE MEET.

2) Po otevření této aplikace kliknete na PŘIPOJIT SE POMOCÍ KÓDU. Zde zadáte kód, který naleznete v záložce !On-line výuka!. Příklad: abc-fgtz-iko

3) Je nutné mít registrovaný účet na GOOGLE. Pokud účet již máte, přihlásíte se zadáním emailové adresy (např. novakova@gmail.com) a hesla. Pokud účet nemáte, je nutné se pro připojení nejprve registrovat. Jestliže máte v mobilu systém ANDROID a stáhli jste si tuto aplikaci, účet již s nejvyšší pravděpodobností máte založený. Často si to Váš mobil již pamatuje a připojí Vás bez přihlašování.

4) Po přihlášení vyučující schválí Váš požadavek a připojí Vás.

5) Během hovoru máte k dispozici ikonku s mikrofonem a ikonku kamerou. Kliknutím lze jednotlivé komponenty zapnout i vypnout.

6) Pro ukončení hovoru stisknete dole uprostřed červený telefon.